دانلود نمایشگر
دانلود نسخه اندروید دانلود نسخه ios دانلود نسخه ویندوز

آرشیو اخبار

15 تحول بزرگ در حوزه تجزیه و تحلیل داده ها سه شنبه 11 ارديبهشت 1397

ظهور فناوری‌هایی نظیر علم داده‌ها و یادگیری ماشین عرصه تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را دگرگون ساخته و تمامی ذی‌نفعان حوزه داده‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. اگر سازمان‌ها به دنبال بهره‌برداری از تجزیه‌وتحلیل داده‌ها برای دستیابی به اطلاعات عملی هستند، ابزارهای بسیاری برای این کار وجود دارند که برخی از آن‌ها در پایان دوران درخشش خود و در مقابل، برخی تازه در آغاز مسیر صعود هستند.

بررسی سیر تحولات کلاد چهار شنبه 29 فروردين 1397

سرویس ذخیره‌سازی کلاد برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ ارائه شد و باعث ایجاد تغییرات بزرگی در اینترنت رایج شد. در سال ۲۰۱۲، تنها ۵۴ درصد سازمان‌ها از کلاد استفاده می‌کردند و امروزه، تقریباً ۹۵ درصد سازمان‌ها از این فناوری بهره می‌برند.

توانمندسازی کسب و کارها با ابزارهای تجزیه و تحلیل چهار شنبه 22 فروردين 1397

دگردیسی دیجیتال تأثیرات گسترده‌ای بر نحوه سازماندهی ساختارهای زنجیره تأمین خواهد داشت. برای تحقق این دگردیسی در زنجیره تأمین، سازمان‌ها باید ابزارهای نرم‌افزاری خود را بازبینی و تجدید کنند؛ اما ابزارها به تنهایی باعث موفقیت دگردیسی دیجیتال در زنجیره تأمین نخواهند شد. عامل اصلی موفقیت، کارکنان سازمان هستند.

پایگاه داده های گراف چهار شنبه 22 فروردين 1397

راه‌حل MissionGraph محصولی از همکاری جدید شرکت‌های دلویت و DataStax است که بر پایه رشد استفاده از فناوری گراف برای تحلیل داده‌ها در مؤسسات فدرال آمریکا توسعه یافته است.

تجربیات برتر برای مدیریت به روزرسانی نرافزاری چهار شنبه 22 فروردين 1397

رخنه امنیتی به شرکت Equifax اکنون ۱۴۳ میلیون شهروند آمریکایی را در معرض خطر سرقت هویت و کلاهبرداری قرار داده است. این رخنه از طریق یک آسیب‌پذیری برنامه کاربردی تحت وب در نرم‌افزار کدباز Apache Foundation که با نام Apache Struts CVE-2017-5638 شناخته می‌شود، انجام شد.

الزامات استفاده از فایروال های نسل جدید پنج شنبه 24 اسفند 1396

فایروال‌ها در طول دهه گذشته در تمام سازمان‌ها حضور داشته‌اند؛ اما پیدایش روش‌های دسترسی جدید و متنوع در کنار حملاتی که روزبه‌روز پیشرفته‌تر می‌شوند، اپراتورهای شبکه و متخصصان امنیت را وادار ساخته است تا تمهیدات دفاعی خود را به صورت پیوسته مورد ارزشیابی قرار دهند.

چهار تحول مهم حوزه شبکه در سال 2017 شنبه 19 اسفند 1396

در سال ۲۰۱۷، تحولات بزرگی در حوزه شبکه رخ داد. تحولاتی که راه را برای عرضه راه‌حل‌های جدید و قدرتمند در حوزه شبکه فراهم کردند.

پیش بینی تحولات سال 2018 در حوزه مدیریت داده ها پنج شنبه 17 اسفند 1396

اینترنت اشیا (IoT)، مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها (GDPR) و افزایش تقاضا برای استخدام مدیران داده‌ها در سازمان‌ها، تأثیرات چشمگیری بر فرایندهای مدیریت داده‌های سازمانی در سال ۲۰۱۸ خواهد گذاشت. ایجاد شفافیت کامل نسبت به دارایی‌های داده‌ایِ کسب‌وکارها، عاملی حیاتی برای درآمدزایی از این دارایی‌ها است.

ضرورت اولویت بخشی به هویت دیجیتال پنج شنبه 17 اسفند 1396

طبق گفته کوین مندیا، مدیرعامل شرکت فایرآی، حفاظت از هویت در سال ۲۰۱۸ باید در اولویت‌های اول سازمان‌ها قرار بگیرد. وی در این رابطه توضیح داد: «در حال حاضر با کسب دسترسی به تاریخ تولد، شماره تأمین اجتماعی یا شماره ملی افراد می‌توان هویت آن‌ها را دزدید و با استفاده از آن، وضعیت مالیاتی را تغییر داد یا وام و کارت اعتباری گرفت؛ و این شرایط باید تغییر کند».

تحولات در زیرساخت های دیجیتال سازمانی دو شنبه 14 اسفند 1396

زیرساخت‌های دیجیتال سازمان، نقشی کلیدی در تحقق دگردیسی دیجیتال و پیشی گرفتن از رقبا دارد. با ورود به سال ۲۰۱۸، سازمان‌ها باید زیرساخت‌های دیجیتال خود را مجدداً ارزیابی کنند و اطمینان یابند که این زیرساخت‌ها با اهداف و مسیر آتی سازمان، متناسب و سازگار هستند.

تأثیرات هوش مصنوعی بر سازمان ها يك شنبه 13 اسفند 1396

علی‌رغم چشم‌انداز روشن هوش مصنوعی (AI) در صنایع مختلف، بسیاری از سازمان‌ها هنوز با چالش‌هایی در پیاده‌سازی این فناوری مواجه هستند. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۱۸، سازمان‌های بیشتری بتوانند این فناوری را پیاده‌سازی کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

گسترش اینترنت اشیا صنعتی يك شنبه 13 اسفند 1396

IoT و اینترنت اشیای صنعتی (IIoT) در سال ۲۰۱۸ گسترش زیادی خواهند یافت و تعبیه فناوری‌های IoT در محصولات، فرایندها و روند کاریِ بسیاری از سازمان‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. مؤسسه تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰ میلیارد دستگاه IoT وجود خواهد داشت و درآمد تأمین‌کنندگان محصولات و خدمات IoT به بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

تحولات در حوزه واکنش به حوادث يك شنبه 13 اسفند 1396

شرکت Resolve Systems به تازگی پیش‌بینی خود از مهم‌ترین تحولات سال ۲۰۱۸ در حوزه خودکارسازی فرایندها و واکنش به حوادث امنیتی را منتشر کرده است. این فهرست بر پایه اطلاعات این شرکت از چالش‌های پیش روی سازمان‌ها در مواجهه با رخنه‌های متداول و همچنین، بررسی دلایل سرمایه‌گذاری سازمان‌ها روی فناوری‌های خودکارسازی و واکنش به حوادث تدوین شده است.

تحولات مهم حوزه هوش مصنوعی در سال 2018 شنبه 12 اسفند 1396

در سال ۲۰۱۷ شاهد افزایش ناگهانی استفاده از یادگیری ماشین در فرایندهای تولید بودیم و حتی از فناوری‌های یادگیری عمیق و AI نیز در پروژه‌های کاربردی عملی استفاده شد.

انجام تراکنش های بانکی با فرمان صوتی پنج شنبه 10 اسفند 1396

بانک OCBC سنگاپور، امکان استفاده از فرمان‌های صوتی را برای مشتریانی که به دستیار مجازی اپل، یعنی Siri، دسترسی دارند فراهم کرده است. کاربران می‌توانند با فرمان‌های صوتی، حساب‌های بانکی خود را چک کنند یا پرداخت‌های الکترونیک انجام دهند.

سیر تحولات در برون سپاری خدمات IT پنج شنبه 10 اسفند 1396

در گذشته، هزینه یکی از عوامل اصلی در برون‌سپاری محسوب می‌شد. با آن که این عامل همچنان کلیدی باقی مانده است، مشتریان امروزی تمرکز بیشتری بر ارزش خدمات ارائه‌شده دارند.

وضعیت فناوری های احراز هویت دیجیتال چهار شنبه 9 اسفند 1396

مقررات جدید برای حفاظت از داده‌ها و ظهور فناوری‌های جدید، حوزه هویت دیجیتال را دگرگون خواهد ساخت. در سال ۲۰۱۸، شاهد استفاده روزافزون سازمان‌ها از دستگاه‌های همراه و نیاز آنان به راستی‌آزمایی اسناد هویتی بدون نیاز به تایپ کردن اطلاعات خواهیم بود.

نقش هوش مصنوعی در تحول دستگاه های شخصی چهار شنبه 9 اسفند 1396

سیستم‌های هوش مصنوعی احساسی به اندازه‌ای پیشرفت کرده‌اند که مؤسسه گارتنر پیش‌بینی کرده است تا سال ۲۰۲۰، دستگاه‌های شخصی از وضعیت احساسی کاربر بیشتر از اعضای خانواده وی مطلع خواهند بود. AI در حال ایجاد تحولات ساختارشکن مختلفی است که روش تعامل ما با فناوری‌های شخصی را به کلی تغییر می‌دهند.

آینده دستگاه های پوشیدنی چهار شنبه 9 اسفند 1396

پرداخت هزینه‌ها بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی روزمره است و دستگاه‌های پوشیدنی این کار را آسان‌تر خواهند کرد. محبوبیت شیوه‌های پرداخت بدون‌تماس همچنان در حال افزایش است. کاربران به تدریج در حال درک مزایای شیوه‌های پرداخت بدون‌تماس برای پرداخت هزینه‌های روزمره خود هستند و دستگاه‌های پوشیدنی این کار را آسان‌تر از همیشه کرده‌اند.

تحولات مهم فناوری در خاورمیانه سه شنبه 8 اسفند 1396

در سال ۲۰۱۸، شاهد پشتیبانی شبکه‌های موبایل حوزه خلیج‌فارس از ارتباطات نسل پنج (5G)، اینترنت اشیا (IoT) و شهرهای هوشمند خواهیم بود و سرمایه‌گذاران خاورمیانه به فناوری‌های هوش مصنوعی (AI)، پهپادها و blockchain روی خواهند آورد.

یکپارچه سازی اینترنت اشیا با فناوری های موجود سه شنبه 8 اسفند 1396

در سال ۲۰۱۸، روش تجزیه‌وتحلیل داده‌های اینترنت اشیا (IoT) در سازمان‌ها پیشرفته‌تر خواهد شد. در حال حاضر، کسب‌وکارها تنها نیمی از داده‌هایی را که به دست می‌آورند، ذخیره می‌کنند و تنها نیمی از داده‌های ذخیره‌شده را تجزیه‌وتحلیل می‌نمایند.

رواج ارزهای دیجیتال و blockchain در سال 2018 سه شنبه 8 اسفند 1396

فناوری blockchain و ارزهای مبتنی بر رمزنگاری در سال ۲۰۱۷ به تمام بازارها و کشورهای جهان راه یافتند و نویدبخش تحولات مهمی در سال ۲۰۱۸ هستند. فرصت‌های جدید حاصل از این فناوری به کسب‌وکارهای بزرگ محدود نمی‌شوند و سازمان‌های نوپا، کسب‌وکارهای کوچک و عموم مردم نیز از آن سود خواهند برد.

پنج چت بات شگفت انگیز سه شنبه 8 اسفند 1396

چت‌بات‌ها در حال تکامل هستند و به‌زودی می‌توانند به سؤالات و درخواست‌های پیچیده‌تری پاسخ دهند. فناوری چت‌بات‌ها هنوز در اول راه است؛ اما سازمان‌های فعال در صنایع مختلف از این دستیارهای مجازی بهره می‌برند تا بتوانند خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهند. امروزه، صدها چت‌بات مختلف وجود دارند که در راستای بهبود شرایط جامعه کار می‌کنند.

افزایش به کارگیری یادگیری ماشین در سازمان ها شنبه 5 اسفند 1396

طبق گزارش جدید شرکت دلویت، یادگیری ماشین در سال ۲۰۱۸ پیشرفت‌های بزرگی خواهد داشت. یکی از پیش‌بینی‌های مهم این شرکت در گزارش فناوری، رسانه‌ها و مخابرات (TMT) در سال ۲۰۱۸ که به تازگی منتشر شده است، عنوان می‌کند که تا پایان سال ۲۰۱۸، استفاده از فناوری یادگیری ماشین در سازمان‌ها دو برابر خواهد شد.

افزایش سرمایه گذاری روی حافظه های ذخیره سازی و شبکه های سازمانی شنبه 5 اسفند 1396

شاید این طور به نظر برسد که تمام سازمان‌ها در حال روی آوردن به خدمات کلاد عمومی و کنار گذاشتن زیرساخت درون‌سازمانی هستند؛ اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۸ بسیاری از سازمان‌ها روی گسترش قابلیت‌های درون‌سازمانی خود تمرکز می‌کنند.

مهارت های مورد نیاز صنعت IT در سال 2018 دو شنبه 30 بهمن 1396

یافتن شغل مناسب در حوزه IT به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست؛ اما کسب مهارت‌هایی که تقاضای بیشتری برای آن‌ها وجود دارد، می‌تواند این کار را ساده‌تر کند. پژوهش‌های جدید، برخی از این مهارت‌های کلیدی را معرفی کرده‌اند.

تحول در راهبرد های فروش با به کارگیری هوش مصنوعی پنج شنبه 19 بهمن 1396

یکی از بزرگ‌ترین تحولات در حوزه فناوری اطلاعات، دسترسی فراگیر به هوش مصنوعی در همه جا است.

نقش DevOps در تحولات سال 2018 دو شنبه 9 بهمن 1396

امروزه، اکثر سازمان‌های ITمحور معمولی به کارخانه‌های بی‌وقفه تولید نرم‌افزار و داده‌ها تبدیل شده‌اند و به صورت بیست‌وچهار ساعته و در تمام روزهای هفته به فعالیت مشغول هستند. در این سازمان‌ها، فناوری باید همواره در دسترس باشد. بنابراین، استفاده از DevOps برای حفظ سرعت تولید، تست و عرضه نرم‌افزار به صورت تمام‌وقت، ضروری است.

پیش بینی تحولات مهم افتا در سال 2018 يك شنبه 8 بهمن 1396

در سال ۲۰۱۷ تعداد حملات فیشینگ، باج‌افزارها و حملات سایبری دولتی به میزان چشمگیری افزایش یافت و شاهد پیدایش بردارهای حمله جدیدی نیز بودیم. در سال ۲۰۱۸، رخنه‌ها بزرگ‌تر و هکرها باهوش‌تر خواهند شد و به نظر نمی‌رسد که تیم‌های امنیت با بودجه‌های محدود خود بتوانند از پس حملات برآیند.

پیش بینی های افتا برای سیستم های کنترل صنعتی يك شنبه 1 بهمن 1396

پیش‌بینی شده است در سال ۲۰۱۸، ارائه‌دهندگان سیستم‌های کنترل صنعتی نوع جدیدی از محصولات را معرفی نمایند که از رمزگذاری و سایر کنترل‌های امنیتی تعبیه‌شده در دستگاه پشتیبانی کنند. قابلیت‌های حفاظت یکپارچه باید امنیت را افزایش دهند؛ اما واقعیت این است که جایگزینی تمام فناوری‌های بازمانده از قبل در بسیاری از سازمان‌ها سال‌ها به طول می‌انجامد.

ماهنامه نشرافا